DOMOVBlog
Výber nábytku a doplnkov

Ako vybrať toaletný stolík pre ženu

Kozmetický respektíve toaletný stolík je dôležitou súčasťou výbavy každej správnej ženy. Prvý toaletný stolík je pre každé dievča ako splnený sen, a preto by ste mali pri výbere myslieť na všetky dôležité súčasti, ktoré by takýto stolík snov mal obsahovať. Myslieť treba predovšetkým na funkčnosť ale v žiadnom prípade nesmieme zabudnúť na dizajn! Na čo teda dávať pri výbere pozor? Poďme sa teda pozrieť na zopár rád, ktoré vám pri výbere toaletného stolíka určite pomôžu.

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-1.jpg
Obr. 1: Toaletný stolík, to je miesto ktoré potrebuje každá žena...
 

1. Dostatok úložného priestoru

Každý správny toaletný stolík musí obsahovať predovšetkým dostatok úložného priestoru pre kozmetiku, hrebene či vlasové doplnky. Ideálnou voľbou je stolík s nízkymi zásuvkami, ktorých súčasťou sú aj praktické rozdeľovače, ktoré vám pomôžu udržiavať vo veciach poriadok. Môžete tak prakticky oddeliť rúže od líceniek, či iných súčasti vašej kozmetickej výbavy. Chaos by v tomto prípade nebol ideálny, keďže sa ráno potrebujete čo najrýchlejšie namaľovať, a preto je dôležité rýchlo vedieť, kde čo nájdete. Podľa množstva kozmetiky odhadnite, koľko úložného priestoru budete potrebovať.

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-2.jpg
Obr. 2: Dostatok úložného priestoru vo forme zásuviek sa vždy zíde. Rozsah záleží iba na vašich preferenciách.
 

2. Zrkadlo s osvetlením

Neodmysliteľnou súčasťou toaletného stolíka je zrkadlo. Žiadna žena sa nedokáže upraviť len tak naslepo, preto je zrkadlo azda najzákladnejšou výbavou toaletného stolíka. Zrkadlo môže byť samostatne alebo ako súčasť toaletného stolíka. Ak chcete svoju vizáž dotiahnuť do najmenších detailov, najideálnejšou voľbou je pre vás zrkadlo s LED osvetlením, vo farbe denného svetla. V prípade, že váš toaletný stolík neobsahuje zrkadlo s LED osvetlením, snažte sa ho umiestniť vždy oproti oknu. Dosiahnete tak najideálnejšie podmienky pre úpravu vášho zovňajška bez použitia umelého osvetlenia. Naopak, nevhodné je osvetlenie zhora, či zboku, ktoré vytvára nepekné tiene na vašej tvári.

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-3.jpg

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-4.jpg
Obr. 3: Veľké zrkadlo a LED osvetlenie je výborným pomocníkom každej ženy všade tam, kde nie je toaletný stolík umiestnený oproti oknu s denným svetlom.
 

3. Nezabudnite na sedenie!

Kto by sa predsa chcel maľovať postojačky? :-) Pri úprave zovňajška je dôležité pohodlie a správna výška sedenia. Ani príliš nízko a ani príliš vysoko. Vaše lakte sa musia dotýkať vrchnej dosky stolíka a tým si zaistíte stabilitu a fixáciu ruky napríklad pri nanášaní očnej linky, či rúžu. Každá žena vie, že v tomto prípade je pevná ruka nevyhnutnosť! Vhodnými typmi sedenia sú rôzne taburetky, ktoré ľahko po použití zasuniete pod stolík, no dizajnovejšou záležitosťou sú vysoko elegantné zamatové kreslá. Všetko v tomto prípade závisí od množstva priestoru vyhradeného pre toaletný stolík.

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-5.jpg
Obr. 4: Sedenie formou taburetky pôsobí minimalisticky a dizajnovo a ušetrí miesto v miestnosti. Pozor však na výšku stolíka. Je nutné ju prispôsobiť výške sedenia a naopak.

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-6.jpg
Obr. 5: Naopak dizajnové čalúnené kreslo pôsobí mohutnejšie a zaberie viac priestoru.

4. A čo dizajn?

Dizajn toaletného stolíka je samozrejme tiež veľmi podstatnou záležitosťou. Z môjho pohľadu sa aktuálne presadzuje minimalisticky dizajn a predovšetkým toaletné stolíky na mieru. Väčšinou sú súčasťou väčšieho nábytkového prvku akým je napríklad skriňová zostava v spálni, ale aj ako súčasť šatníka. Každému vyhovuje niečo iné a kreativite sa medze nekladú. To sa týka aj farebnosti. Odporúčam držať sa neutrálnych tónov ako je sivá, biela, čierna či drevodekor ladiaci so zvyškom interiéru. Biela farba evokuje pocit čistoty a priestor opticky zväčšuje. Čierna farba zasa vyvoláva pocit luxusu. Toaletné stolíky vyrobené z masívu krásne oživia interiér. Od veľkosti miestnosti a požiadaviek klientky sa odvíja aj veľkosť toaletného stolíka a množstvo úložného priestoru.

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-7.jpg

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-8.jpg

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-9.jpg
Obr. 6: Aktuálny trend je držať sa minimalizmu a stolíky zakomponovať ako súčasť spálne.

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-10.jpg
Obr. 7: Minimalizmus je trendy no správne umiestnený dizajnový solitér môže taktiež pôsobiť veľmi zaujímavo.

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-11.jpg
Obr. 8: Toaletný stolík je častokrát súčasťou šatníkov.
 

5. Dekorovanie toaletného stolíka

Nie je nič horšie ako neporiadok na toaletnom stolíku. Práve preto je každý toaletný stolík vybavený, už spomínaným, úložným priestorom. Všetko to, čo nemá byť vidieť a nemá kaziť dojem musí do zásuvky! Vyčistí sa nám plocha na stolíku, a tu je priestor pre dekorovanie. Decentná váza, dizajnová kniha a vonná sviečka, či parfum, to všetko môžete použiť ako dekoráciu svojho toaletného stolíka. Dekoráciu môže dopĺňať aj nočný a denný krém luxusnejšej značky. Zapojte svoju fantáziu a nechajte vyniknúť svoje ženské estetické cítenie. Vďaka tomuto systému budete mať prijemný pocit kedykoľvek pôjdete okolo. Nechajte sa inšpirovať obrázkami! :-)

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-12.jpg

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-13.jpg

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-14.jpg

AKO-VYBRAT-TOALETNY-STOLIK-PRE-ZENU-BLOG-NABBI-15.jpg

TIP na záver: Nezabudnite na prívod elektriky v blízkosti toaletného stolíka. Najideálnejšie sú integrované elektrické zásuvky v pracovnej doske stolíka. Musíte predsa myslieť aj na úpravu svojich vlasov, pri ktorej často využívate žehličky či kulmy na vlasy.