Leto je už za rohom a s ním aj množstvo možností a nápadov, ktoré vám spríjemnia tohtoročnú sezónu. Načo by ste kupovali letné dekorácie, keď si môžete vyrobiť svoje vlastné? Ručne vyrobené dekorácie sú vždy tak trochu iné než tie kúpené. Majú akési väčšie čaro a vytvárame si k nim i nejaký citový vzťah. A navyše do kreatívnej činnosti môžete zapojiť aj deti či celú rodinu. Prinášame vám niekoľko tipov na originálne nápady a dekorácie, pri ktorých výrobe sa nepochybne naladíte na tu správnu letnú vlnu.

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-1.jpg
 

Taška, nie len na nákupy

Vlastníte staršiu imidžovú prútenú tašku, ktorá už nie je použiteľná do obchodu a je vám ľúto ju vyhodiť? Využite ju ako letnú dekoráciu! Nakombinujte zopár spolu ladiacich letných kvietkov, a postupne ich naaranžujte do tašky. Na stenu či dvere pribite pevný klinec, na ktorý tašku spolu s kvietkami zavesíte. A krásna dekorácia je na svete!

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-2.jpg
 

Tajomná vôňa levandule

Originálne a hlavne ručne vyrobené sviečky nemusia byť vôbec náročný projekt! Nachystajte si fantáziu, sušenú levanduľu a pustite sa do tvorenia. Základom projektu je rozhodne, už spomínaná, levanduľa. Samozrejme na ozdobu môžete pridať ďalšie sušené kvietky či bylinky, ktoré nájdete doma či v prírode. Potrebujete aj rozpustný vosk na výrobu sviečok, dlhé sviečkové knôty, levanduľovú esenciu a klasické poháre na zaváranie z číreho skla, alebo akúkoľvek nádobu z pevnejšieho skla.

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-3.jpg

Tuhý vosk nakrájajte a rozpustite v hrnci podľa návodu. Udržiavajte ho teplý a roztopený, budete ho potrebovať. Pripravte si levanduľu a priložte ju na vnútornú stenu pohára. Štetec na maľovanie namočte do vosku a „prilepte“ ním levanduľu o pohár. Keď je vyzdobený podľa vašich predstáv, Prichyťte koniec sviečkového knôtu na paličku a položte ho na dno pohára. Rozpustený vosk premiešajte a pridajte pár kvapiek voňavej esencie. Potom ho nalejte do pohára a nakoniec prizdobte podľa vášho vkusu. Nechajte dôkladne stuhnúť. A sviečky sú hotové! Vyčarujú doma krásnu a voňavú atmosféru.

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-4.jpg
 

Letné kino, ako v americkom filme

Ten, kto zažil kino pod holým nebom, nám dá iste za pravdu, že filmovému zážitku na čerstvom vzduchu sa len tak hocičo nevyrovná. Na letné kino stačí naozaj málo: plátno, ozvučenie a projektor. Ako plátno môžete použiť väčšiu plachtu, zvuk zabezpečia domáce reproduktory. Toto „technické zázemie“ doplňte už podľa vášho vkusu o deky, sedacie vaky, záhradné stoličky či kreslá, vankúše a podobne. Ideálne je, ak môžete pozerať obľúbený film priamo pod hviezdnou oblohou. Ak sa však obávate dažďa, spravte si kino pod altánkom alebo strechou svojej terasy. Zvuky vám pomôžu eliminovať veľké rastliny v črepníkoch a dlhé závesy. Tma je síce žiaduca, no ak po stromoch a po zemi rozmiestnite drobné osvetlenie (lampáše, lucerny), dáte svojmu letnému kinu ten pravý šmrnc. Nápad letného kina poteší nie len deti ale aj dospelých.

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-5.jpg

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-6.jpg

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-7.jpg
 

Zútulnite Vašu terasu

Plánujete letnú garden párty a chceli by ste dodekorovať vašu terasu? Na túto dekoráciu vám stačí pár sklenených fliaš, hrubší špagát, lepidlo a umelé či živé kvety. Postup je jednoduchý! Fľaše z časti oblepte špagátom a zaveste do rôznych úrovní. Nalejte vodu a do fliaš vložte kvety z vašej záhradky! :) Do fliaš s hrubším hrdlom môžete vložiť čajové sviečky a dotvoriť tak i svetelnú atmosféru. Tento nápad možno využiť aj pri tvorbe svadobných dekorácií. Kreativite sa medze nekladú, preto sa poďme pozrieť na pár inšpirácií.

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-8.jpg

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-9.jpg

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-10.jpg
 

Rebrík, ktorý ožil

Starý rebrík, ktorý už nedokáže poslúžiť na svoj účel, alebo je nevyužitý, premeňte na malú vertikálnu záhradku! Jednotlivé stupienky preložte drevenými policami, na ktoré poukladajte jednotlivé kvetináče. Môžete ich nakombinovať aj so svietnikmi a dotvoríte tak aj ambientné osvetlenie terasy.

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-11.jpg
 

Letné vence zo sušených kvetov

Letné obdobie je plné kvetov a rastlín rôznych druhov, preto aj možností tvorby krásneho venca na dvere je veľmi veľa. Stačí byť len kreatívny.

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-12.jpg

Základom je kruh, či už kovový alebo slamený. Naň postupne aranžérskym drátikom alebo tavnou pištoľou upevňujeme sušené kvety a trávy, podľa vkusu. Zakonzervujeme sprejom na to určeným a tadááá, vaše dvere ďalej nezívajú prázdnotou. :) Keďže veniec je zo sušených kvietkov, vydrží krásny až do jesene či zimy.

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-13.jpg

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-14.jpg

LETNE-DEKORACIE-DOPLNKY-KTORE-SI-SAMI-VYROBITE-BLOG-NABBI-15.jpg

Dúfame, že ste sa nechali inšpirovať našimi nápadmi a vďaka tomu premeníte váš dom, ci záhradu na krásne útulné miesto, plné vlastnoručne vyrobených dekorácií.