K letu neodmysliteľne patria aj dekorácie. Ak patríte medzi šťastných majiteľov terasy, balkóna alebo záhrady a svoj voľný čas trávite radi práve na tomto mieste, v tom prípade si nezabudnite túto vašu "vonkajšiu obývačku" vyšperkovať tými správnymi dekoráciami. Celku dodajú atmosféru a vám lepší pocit. Či zaujímavý kvetináč, sviečka, svietnik alebo kvetinová dekorácia. Možnosti je veľa, poďme sa teda na zo pozrieť bližšie. :)

Dekorácie na terasu dokážu urobiť divy. Presvedčte sa sami! Kúpte si trendy kvetináč na váš fikus, zapáľte si sviečku v romantickom lampáši, rozvešajte si na terase LED svetielka, pohodlne sa usaďte na mäkkom sedáku a vychutnávajte si nekončiace chvíle pohody...
 

Letné kino

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-1.jpg
Obr. 1: Letné kino je čoraz viac obľúbenejšou letnou činnosťou všetkých vekových kategórií.

Plánujete letnú oslavu, grilovačku či posedenie s priateľmi? Pozvite ich do kina! No nie do len tak nejakého, urobte si letné kino priamo u vás doma. Bude vám k tomu stačiť plachta natiahnutá napr. medzi dvoma stromami, projektor množstvo vankúšov, lampášov, lampiónov či LED dekorácii. Nesmie chýbať ani húpacia sieť či kreslo a super drinky a jedlo. Tá pravá letná atmosféra sa môže začať. :) Pozor však na počasie, v prípade nepriaznivého počasia alebo častých búrok svoje letné kino umiestnite radšej na krytú terasu a svojich návštevníkov vyzbrojte teplými mäkkými dekami.
 

Svetielka všetkého druhu

Momentálnym veľmi obľúbeným trendom sú svetielka všetkého druhu. LED svetelné reťaze, lampióny, lampáše či rôzne druhy solárnych svetielok. Takto si môžete vyzdobiť záhradu či balkón. Povešať na stromy, medzi stromy, na trámy či medzi trámy, sviečky umiestniť do menších či väčších svietnikov na stoly či zem. Kreativite sa medze nekladú.

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-2.jpg
Obr. 2: Svetelné LED reťaze určené do exteriéru dodajú romantickú atmosféru vašej záhrade, či terase.

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-3.jpg
Obr. 3: Na trhu je možné dostať svetlá rôznych druhov. Ako vidíte, pohodlné "leháro" s romantickou atmosférou sa dá dosiahnuť i na balkóne vašej chaty či bytu.

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-4.jpg
Obr. 4: Ste milovníci čajových sviečok, lampáše už máte dávno zapálené, no stále je svetielok málo? V tom prípade Vás určite zaujme toto kvetinové riešenie, ktoré pôsobí žensky a romanticky.
 

Nevyhadzuj - renovuj!

Váš starý bicykel či fúrik už doslúžil a vaša prvá myšlienka vedie na smetný dvor? To je chyba! Dajte veciam druhú šancu a ostanete milo prekvapení. Z takého starého bicykla či rebríka, vie vzniknúť nádherný stojan na kvety. Stačí Vám troška farby a zručnosti, či jeden kus šikovného manžela a veci sa dajú do pohybu. Zrazu na dvore objavíte toľko vecí, ktoré by si zaslúžili druhú šancu. :) Presvedčte sa sami...

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-5.jpg
Obr. 5: Starý bicykel? Čo s ním? Poproste v sobotu manžela aby vám bicykel nastriekal napríklad na bielo a vy si zatiaľ skočte do kvetinárstva po pár dekorácií, a nedeľa patrí aranžovaniu vášho nového záhradného skvostu. :)

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-6.jpg
Obr. 6: To samozrejme platí aj pre iné staré veci váľajúce sa na záhrade. Napríklad taký fúrik rád poslúži ako kvetináč pre letničky.

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-7.jpg
Obr. 7: Ani taká stará stolička nie je na zahodenie... V kombinácii so svietnikom a zopár kvetmi pôsobí rozprávkovým dojmom a dodekoruje každú záhradku.

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-8.jpg
Obr. 8: Aj staré plechovky môžu vyzerať božsky... opäť stačí pár šikovných rúk, vŕtačka či kliniec, farebný sprej a môže sa majstrovať.

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-9.jpg
Obr. 9: Starý rebrík ako stojan na kvety? Prečo nie? :)

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-10.jpg
Obr. 10: Slúžili dlhé roky, a môžu slúžiť ďalej. :)
 

Levanduľa vládne letu

Levanduľa je vďačná bylinka, ktorú ľudstvo využíva už tisícky rokov. Využitie našla v kozmetickom priemysle, medicíne, potravinárskom priemysle a samozrejme aj ako neodmysliteľná letná dekorácia vášho interiéru či záhrady. Jej výbornou vlastnosťou, okrem toho že prenádherne vonia, je, že odháňa mole. Preto je srdečne vítanou v interiéri a exteriéri. Ako ju ale použiť ako dekoráciu? Poďme sa pozrieť na pár inšpirácii...

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-11.jpg
Obr. 11: Levanduľa bude vždy skvelou kvetinovou dekoráciou pri akejkoľvek príležitosti. Dozdobí váš stôl, odoženie hmyz a vyzerá naozaj krásne. Stačí vám jednoduchá sklenená fľaša, kus jutoviny a hrsť levandule a iných sezónnych kvetov. Takto naaranžovanú vázičku umiestnite buď priamo na stôl alebo drevený pník.

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-12.jpg
Obr. 12: K dekoráciám príbytku patria neodmysliteľne vence na dvere či vstupnú bránu. Vyrobte si jeden voňavý z levandule.

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-13.jpg
Obr. 13: Ak ste milovníci svietnikov, určite vás poteší zopár takýchto voňavých na stôl. :)
 

Privezte svoje dekorácie z diaľky

K letu patria aj dovolenky, more, slniečko a pláže. Dlhé prechádzky po pláži môžete využiť na zbieranie drobných mušličiek, kamienkov či naplniť fľašu pieskom. Je to veľmi milý suvenír a doma si z neho môžete vyrobiť skvelé dekorácie. Pozor však na krajiny, kde sú tieto veci zakázané, napr. Maledivy. Ak nie ste zručné typy, nakúpte si už hotové prímorské dekorácie.
 

Pre tých zručnejších ponúkame pár inšpirácií:

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-14.jpg
Obr. 14: Pre úplných začiatočníkov tu máme krásny svietnik v stredomorských farbách. Sklenená nádoba, trošku piesku, kamienkov, mušličiek a iných drobností z vašej dovolenky, pridáme sviečku a dekorácia je na svete.  Kreativite a farebnosti sa medze nekladú.

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-15.jpg
Obr. 15: Pre tých zručnejších tu máme skvelú inšpiráciu na veniec, ktorý môže zdobiť vstupné dvere či bránu.

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-16.jpg
Obr. 16: Milovníkom drobných rastlín ulahodia takéto visiace "kvetináče".

LETNE-EXTERIEROVE-DEKORACIE-BLOG-NABBI-17.jpg
Obr. 17: Ani výroba takejto zvonkohry nie je príliš komplikovaná a zvládne ju za pomoci rodičov i dieťa.

Veríme, že vás naše inšpirácie zaujali a už hútate, čo si doma všetko vymyslíte, zrenovujete, vyrobíte a predovšetkým vyzdobíte. S blížiacou jeseňou a zimou sa môžete tešiť aj na dekorácie jesenné a zimné. :)
 

Zdroj fotografií: pinterest.com