Nadčasová. Tajomná. Obloha súmraku. Evokujúca pokoj a mier. Na týchto označeniach sa zhodli najlepší svetoví dizajnéri pri argumentovaní, prečo je klasická modrá farbou roka 2020.  

Americká spoločnosť Pantone, ako každoročne po analýze farebných trendov, vyhlásila farbu roka 2020. Tým určila svetový trend a reagovala na aktuálne spoločenské dianie. Minuloročný pozitívny žijúci koral, ktorý nás mal podporiť vo veselšom vnímaní sveta, vystriedala klasika, na ktorú sú kladené oveľa vyššie očakávania. 

Prečo práve Classic blue?   

rozdelovaci_1.jpg

Všetci už dávno vedia, že farby ovplyvňujú naše vnímanie, nálady a pocity. To, akú moc majú rôzne odtiene na našu psychiku, zase ovplyvňuje mnoho iných faktorov. Okrem zábavného a dizajnového priemyslu medzi nich vstupujú aj nové technológie, materiály, udalosti a vývoj vo svete.

Klasická modrá sa tak stala symbolom, ktorý má za úlohu v roku 2020: 

  • zdôrazniť túžbu ľudí po stabilnom základe pre život pred vstupom do novej éry 
  • prinavrátiť koncentráciu, ktorú ľudia v dobe moderných technológií (hlavne smartfónov) strácajú 
  • inšpirovať ľudí pozrieť sa na veci zo širšej perspektívy a s nadhľadom viesť zmysluplné dialógy

Nechajte sa uniesť magickým odtieňom 

Stačí sa do nej na chvíľku zadívať a sami zistíte, kam vás táto farba dokáže vo vašej mysli zaviesť. Preneste si kúsok luxusného pokoja aj domov. 

rozdelovaci_2.jpg

Prečo staviť na klasickú modrú? 

Spoločnosť Pantone definovala aj farebné palety, ktorými klasickú modrú zvýrazníte a my sme pre vás pripravili inšpiráciu, ako ich zakomponovať do interiéru. 

 

paletka1.jpg

paletka2.jpg

paletka3.jpg

paletka4.jpg

paletka5.jpg