Prichádza obdobie v roku, kedy budeme čoraz viac času tráviť vonku. Ranné kávičky na terase, záhradné grilovačky či večerné popíjanie s priateľmi pod altánkom. Či už máte dom s vlastnou záhradou alebo sa len cez víkendy chodievate odreagovať na záhradu niekam za mesto, pozrite si, ako sa dá aj tento priestor upraviť tak, aby čo najviac odrážal vašu osobnosť.

V dnešnej dobe na to už dokonca ani nepotrebujete extrémne finančné prostriedky. Existuje mnoho nápadov na lacné terénne úpravy, ktoré si dokážete zabezpečiť sami. Navyše žijeme v dobe, kedy je trendy čoraz viac myslieť na prírodu. Preto aj záhradní architekti odporúčajú používať lacné alebo bezplatné materiály s nízkymi nárokmi na údržbu a rastliny, ktoré vyžadujú čo najmenej starostlivosti a vody.
 

Kontrast rastlín a dlaždíc

Ak máte na vašom dvore či záhrade nevyužitý priestor, ktorý by ste chceli zakryť, vyskúšajte skombinovanie dlažby a rastlinných porastov. Ušetríte peniaze a zároveň vytvoríte skvelý vizuálny dojem. Stačí, ak použijete recyklované alebo rozbité dlaždice a položíte ich do mozaiky, aká sa vám páči. Do medzier medzi dlaždicami zasaďte napríklad mach – vytvoríte tak skvelý kontrast.

kombinovanie.jpg
 

Požiadajte priateľov o odrezky

Existuje mnoho rastlín a kvetov, ktoré môžu rásť z malého kúska odrezku. Predtým, než sa vydáte do veľkoobchodu a utratíte majland za rastliny, sadenice či cibuľky, popýtajte sa priateľov, ktorí pestujú rastliny, či vám z nich neposkytnú odrezky. Je to veľmi dobrý spôsob, ako si do záhrady zasadiť krásne rastliny zdarma či za fľašu vína.

odrezky.jpg
 

Použite štrk

Štrk je relatívne lacný, ale zároveň sa môže stať veľmi chic záhradným akcentom. Navyše je nenáročný na údržbu. Použite štrk v miestach, kde sa nedarí rastlinám, kde je horšia dostupnosť alebo kde záhrada potrebuje dodať trochu sviežeho a moderného looku.

strk.jpg
 

Nezabudnite na záhradný nábytok

Záhradný nábytok dnes už nemusí byť drahou záležitosťou. Na trhu je veľmi dobrý výber z lacnejších, ale rovnako kvalitných kúskov. Stačí si vybrať, a potom už si len užívať tie neoceniteľné chvíle vo vlastnej záhrade.

nabytok.jpg
 

Zdroj: freshome.com