Dodať šmrnc vašej domácnosti môžete aj bez toho, aby ste pri tom vyrabovali všetky vaše úspory. Ako? Stačí popustiť uzdu fantázii a držať sa našich tipov. Aj za málo peňazí si totiž môžete zaobstarať veľký štýl.
 

Chce to triptych!

Pre tých, čo nevedia, triptych je umelecké dielo, rozdelené na tri časti. Popularita triptychov v posledných rokoch opäť rastie, ich cena sa však pohybuje dosť vysoko. Aj preto dokážu vyvolať wow efekt v akejkoľvek miestnosti. Dobrou správou je, že triptych si viete vyrobiť aj sami. Nájdite si na internete fotografiu, ktorá sa vám páči a je voľne k dispozícii, nechajte si ju vytlačiť v čo najväčšej veľkosti a rozdeľte ju na tri časti, ktoré vložte do lacnejších rámov. Práve ste ušetrili nemalé peniaze za umelecké dielo. :)

triptych.jpg
 

Zväčšite miestnosť – opticky

Vedeli ste, že čím väčší koberec, tým väčšie bude miestnosť vyzerať? Ak nemáte náladu kupovať nový koberec, pokojne pospájajte aj viac menších. Keď navyše za sedačku zavesíte zrkadlo, miestnosť nielen opticky zväčšíte, ale dodáte jej presne ten štýl, ktorý ste hľadali.

zvacsite_miestnot.jpg
 

Menej je viac

Ak chcete, aby vaša domácnosť začala dýchať, doprajte jej ľahkosť a jednoduchosť. Žiadne preplnené police či knižnice. Doprajte si priestor, pridajte pár dekorácií rôznych tvarov, veľkostí a farieb pre podčiarknutie atmosféry, ale nič nepreháňajte.

menej_je_viac.jpg
 

Mixujte

Niekedy je fajn oživiť izbu miešaním rôznych odtieňov prírodných farieb a textúr. Čo sa týka farieb, voľte najmä odtiene sivej, bielej a béžovej. Kombinovať môžete aj nábytok z rôznych období. Modernú, novú sedačku, s vintage kreslom po vašich starých rodičoch. Nič nie je štýlovejšie a navyše budete mať spomienky stále pri sebe.

mixujte.jpg
 

Zdroj: housebeautiful.com
Zdroj fotografií: housebeautiful.com