S kuchyňou každého z nás sa spája množstvo zážitkov. Ranná pohoda pri neskorých víkendových raňajkách, príjemné chvíle strávené v kruhu svojich najbližších pri slávnostnom obede alebo nezabudnuteľné momenty pri romantickej večeri so svojim milovaným partnerom. Nič z toho by ste si však neužili bez pohodlných stoličiek.

Ako sa však vyznať v mori nekonečných možností, ktoré dnes obchody ponúkajú?
 

1. Myslite na svoje pohodlie

Možno to bude znieť ako klišé, ale pohodlie je pri výbere stoličiek skutočne najdôležitejším faktorom. Pri sedení by ste sa mali cítiť pohodlne a mať dostatok miesta nielen pre svoje nohy. Správna stolička by mala byť minimálne 55 centimetrov široká a 60 centimetrov hlboká.

pexels-photo-139376.jpeg
 

2. Zlaďte stoličky s vašim životným štýlom

Každý z nás žijeme iným životom. Niektorí máme radi samotu a niektorí si užívame hlučnú spoločnosť množstva priateľov. Myslite na svoj životný štýl aj pri výbere stoličiek. 

Mávate doma často formálne večere „na úrovni“? Stoličky s vysokým operadlom sú vhodným riešením. Je pre vás jedáleň svätyňou pre vašu rodinu a blízkych priateľov? Siahnite po nižších stoličkách, ktoré pomôžu navodiť rodinnú atmosféru.

pexels-photo-96374.jpeg
 

3. Nebojte sa experimentovať

Doba, kedy boli stoličky silno späté so stolom je už dávno preč. Nelimitujte sa tvarom, farbou ani štýlom vášho stola. Častokrát sú to práve iné stoličky, ktoré dajú vašej kuchyni či jedálni svieži nádych.

Hitom posledných rokov sú dokonca jedálne, v ktorých je každá stolička iná. Možno tak môže vyzerať aj tá vaša.

pexels-photo-276720.jpeg
 

4. Myslite na to, kde všade sa vám stolička zíde

Stoličky často využívame aj mimo jedálne. Neraz sa vám určite stalo, že ste stoličku z jedálne ponúkli početnejšej návšteve alebo ste stoličku využili sami, keď ste potrebovali vymeniť žiarovku či pribiť na stenu obraz. Porozhliadnite sa preto po stoličkách, ktoré je ľahké prenášať.
 

5. Nepodceňujte stabilitu

Dnes je ponuka stoličiek skutočne široká a v obchodoch nájdete aj rôzne „menej stabilné“ kúsky. Správna stolička by sa pod vami nikdy nemala prehýbať či kolísať. Ak si chcete byť svojou voľbou naozaj istí, siahnite po kovových alebo drevených stoličkách. Okrem výbornej stability sa vám odvďačia aj dlhou životnosťou.

pexels-photo-265579.jpeg
 

6. Budete ich umývať

Poslednou, no nemenej podstatnou radou je jednoduchosť údržby. Pamätajte na to, že vyberáte kuchynské stoličky, ktoré sa ľahko môžu zašpiniť od kúskov z jedla. Kúpu stoličky s plyšovým alebo textilným operadlom, ktoré sa už napohľad ťažko čistí si radšej dobre premyslite. Najmä ak máte menšie deti.